Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forumul Clanului pG #
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Povesti cs

In jos 
AutorMesaj
pG #~KaY~
Admin
pG #~KaY~


Mesaje : 536
Data de înscriere : 10/12/2008

Povesti cs Empty
MesajSubiect: Povesti cs   Povesti cs Icon_minitimeJoi Ian 01, 2009 7:58 am

Ideea acestui topic ar fi ca orice user pe care il ajuta cat de cat imaginatia sa fabrice cate o povestioara de cs,in care un erou inchipuit sa faca tot felul de fapte "nemaipomenite" in cs,de pilda,sa ucida 9 inamici cu 1 glont,sau sa apara pe server din senin balauri si el sa-i omoare cu o bomba,tampenii de asta.
O sa incerc eu prima data,desi nu stiu daca va da roade topicul,oricum e o incercare amuzanta de a impleti jocul cs-ului cu beletristica.

Primul erou : Daniel
Daniel era un copil de la bloc care nu se pricepea la cs. Nu putea sa omoare nici boti,iar jucatorii il omorau in cutit in timp ce el avea tinta pusa la awp. O data a murit deoarece a aruncat cu he-ul intr-un zid, he-ul ricosand la picioarele sale. Umilit si rusinat,bietul Daniel s-a intins pe o lavita si stergandu-si lacrimile,a spus:"Fir-ar sa fie de counter!Nu ma pricep si gata,cine are nevoie de el?Numai sa-ti faci nervi e bun". Dar Dumnezeu,Cel din a carui vointa se fac toate,a hotarat altfel. Pe cand Daniel dormea,Dumnezeu i s-a aratat in vis intr-o marama de aur,si i-a spus cu glas de fulger :
_Tu,Daniele ! Ai spus ca renunti la counter,ca nu-ti place ! Au oare Eu,atunci cand oamenii au cazut in pacat,am renuntat la ei? Daniele! Tu esti menit sa fii un profet al cs-ului,o legenda nepieritoare in cinstea careia toti jucatorii vor depune ofrande.
_Dar stapane,ce sa fac daca eu nu ma pricep la cs?Cum pot sa devin un zeu al cs-ului?
.................Atunci Daniel s-a trezit lac de sudoare,si uitandu-se in jur cu spaima,s-a gandit:
"Da,trebuie cs,trebuie cs,Dumnezeu mi-a vorbit,a spus ca eu sunt ZEU."

Cu rasuflarea intretaiata,cu inima batandu-i sa-i sparga pieptul,Daniel a intrat pe cs. Si ce sa vezi? Oriunde se uita,orice ce facea,daca apasa click pe mouse murea cate un jucator ca fulgerat. Si unii admini ,care nu vedeau harul divin al lui Daniel,s-au gandit ca au aim.Au incercat adminii,s-au chinuit ce s-au chinuit,dar vazand ca nu puteau sa-i dea ban lui Daniel,au recunoscut in el samanta ZEITATII,si s-au aruncat la picioarele sale,zicand:
_Iarta-ne Daniele,iti juram ca nu ne vom mai indoi de tine ! (printre acesti admini erau si cativa de pe linkmania). Apoi acesti admini l-au luat in brate si l-au purtat pe toate serverele de cs,ca toti sa-i vada magia si puterea.
Altadata,Daniel se gasea in fata a 6 inamici inarmati.Scoate o bomba,se gandeste,si in loc s-o arunce in directia lor,cum ar fi aruncat oricine,o arunca in pamant. Se face ditai explozia,se naste un fum gros,si pe campul de lupta erau 6 morti,si unul viu.Si cel care supravietuise era DANIEL,ZEUL CS-ULUI.
Sus In jos
https://pg-zone.catsboard.com
pG #~KaY~
Admin
pG #~KaY~


Mesaje : 536
Data de înscriere : 10/12/2008

Povesti cs Empty
MesajSubiect: Re: Povesti cs   Povesti cs Icon_minitimeJoi Ian 01, 2009 7:58 am

Ce spuneti faina povestea?=))
Sus In jos
https://pg-zone.catsboard.com
pG #~KaY~
Admin
pG #~KaY~


Mesaje : 536
Data de înscriere : 10/12/2008

Povesti cs Empty
MesajSubiect: Re: Povesti cs   Povesti cs Icon_minitimeJoi Ian 01, 2009 7:59 am

Sa stiti ca na fost compusa de mine nam eu asemenea imaginatie=)) cel care a compuso are multe rau ore de desene animate lol!
Sus In jos
https://pg-zone.catsboard.com
Continut sponsorizat





Povesti cs Empty
MesajSubiect: Re: Povesti cs   Povesti cs Icon_minitime

Sus In jos
 
Povesti cs
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Diverse! :: Bancuri-
Mergi direct la: